| Processor | Intel Core i7-13490H | |
|---|---|---|
| Display | 15.6 inch OLED 3.5K LED Display | |
| Graphics Card | NVIDIA GeForce MX450 | |
| OS | Windows 10 Home | |
| RAM | 16GB DDR6 4200Mhz RAM | |
| Memory | 512GB PCIe NVMe M.2 SSD ROM | |
| Battery | 4-cell 66Whr Lithium Polymer battery | |
| Warranty | 1 Year Warrenty |
| Name | Xiaomi Mi Notebook Pro 15 (13th Gen) |
|---|---|
| Model | Mi Notebook Pro 15 (13th Gen) |
| Price | Tk 18,754 |
| Brand | Xiaomi |
| Type | Laptop |
| Showroom | Click Here |
| Launch Announcement |
|---|
| Network Type | IEEE 802.11 a/b/g/n/ac/ax, Wireless Wi-Fi 6 AX201 |
|---|
| Display Type | OLED 3.5K LED ComfyView In-plane Switching (IPS) Technology |
|---|---|
| Display Size | 15.6 inch |
| Display Resolution | 2160 x 3456 Pixels |
| Webcam | VGA |
|---|
| Body Dimensions | 348.4 x 237.5 x 16.3 mm |
|---|---|
| Body Weight | 1.8 Kg |
| Body Color | Obsidian Black |
| Operating System | Windows 10 Home |
|---|---|
| Processor | Intel Core i7-13490H |
| Ram | 16GB DDR6 4200Mhz |
|---|---|
| SSD Capacity | 512GB PCIe NVMe M.2 SSD |
| Battery Type | Lithium Polymer |
|---|---|
| Battery Capacity | 4-cell 66Whr |
| Battery Backup | Upto 10 Hours |
| Audio | Two Built-in Stereo Speakers, 1 x Headphone/Microphone Combo Jack, Waves MaxxAudio sound technology Acer TrueHarmony Technology Acer Purified.Voice technology with two built-in microphones |
|---|---|
| Loudspeaker | Yes |
| 3.5mm Jack | Yes |
| Touch Screen | No |
|---|---|
| WiFi | IEEE 802.11 a/b/g/n/ac/ax, Wireless Wi-Fi 6 AX201 |
| Bluetooth | Yes |
| USB | USB Type-C Port Supporting: USB 3.2 Gen 2 (up to 10 Gbps) |
| Made By |
|---|
Good Quality, Good Product.
আমি এই ল্যাপটপটি কিনতে চাই কোথায় পাওয়া জাবে কেউ জানলে জানান প্লিজ
Display: 11 Inch 2K IPS Display
Processor: 8 Octa Core Processor
RAM: 8GB RAM
OS: Android 13
Battery: 8000mAh Li-ion Battery
Warranty: 1 Year Warrenty
View Details →
Display: 10.1 Inch IPS LCD Refresh Rate 60Hz Display
Processor: (Octa-core) 2x1.8 GHz Cortex-A75 - 6x1.8 GHz Cortex-A55 CPU Processor
RAM: 4GB RAM
OS: Android 12
Battery: Li-Poly (Lithium Polymer) 6000mAh Non-Removable Battery
Warranty: 1 Year Warranty
View Details →
Display: 10.1 Inch IPS LCD Refresh Rate 60Hz Display
Processor: (Octa-core) 2x1.8 GHz Cortex-A75 - 6x1.8 GHz Cortex-A55 CPU MediaTek MT8183 Processor
RAM: 8GB LPDDR4x RAM
OS: Android 12
Battery: Li-Poly (Lithium Polymer) 7000mAh Non-Removable Battery
Warranty: 1 Year Warranty
View Details →
Display: 13.3 Inches FHD IPS Display
Processor: Intel Apollo Lake N3450 Processor
RAM: 6GB DDR3L 1866MHz RAM
OS: Microsoft Windows 10 Home
Battery: Lithium Ion polymer 5,000mAh Battery
Warranty: 1 Year Warrenty
View Details →
Display: 13.3 Inches FHD Display
Processor: Intel Core m3 7Y30 Processor
RAM: 8GB DDR3L 1600MHz RAM
OS: Microsoft Windows 10
Battery: Lithium Ion polymer 5,000mAh Battery
Warranty: 1 Year Warrenty
View Details →
Display: 11.6 Inches FHD IPS Display
Processor: Intel Celeron Apollo Lake N3350 Processor
RAM: 4GB LPDDR4 2400MHz RAM
OS: Windows 10 Home
Battery: Lithium-ion polymer Non-Removable Battery
Warranty: 1 Year Warrenty
View Details →
Display: 11.6 Inches FHD IPS Display
Processor: Intel Celeron N3350 Processor
RAM: 4GB LPDDR4 1866MHz RAM
OS: Windows 10 Home
Battery: Lithium-ion polymer Non-Removable Battery
Warranty: 1 Year Warrenty
View Details →
Display: 11.6 Inches FHD IPS Display
Processor: Intel Celeron N4100 Processor
RAM: 8GB LPDDR4 RAM
OS: Microsoft Windows 10
Battery: Li-Poly 26600 mWh Battery
Warranty: 1 Year Warrenty
View Details →
Display: 11.6 Inches Display
Processor: Intel Cherry Trial CR Z8350 Processor
RAM: 4GB LPDDR3 RAM
OS: Windows 10 Home
Battery: Lithium polymer 8000mAH Battery
Warranty: 1 Year Warrenty
View Details →
Display: 12.5 inches 2K IPS backlight Display
Processor: Intel Celeron N3450 Processor
RAM: 6GB LPDDR3 RAM
OS: Windows 10 Home
Battery: Lithium polymer 5000mAH battery
Warranty: 1 Year Warrenty
View Details →